ДОШКІЛЬНИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД №15 "СОНЕЧКО"

ПРОФІЛАКТИКА ТА ОЗДОРОВЛЕННЯ

Медичними питаннями в дитячому садку займається медична сестра. Вона контролює санітарно-епідемічний режим у дитячому садку, а також стежить за дотриманням режиму дня, харчуванням дітей, правильним проведенням ранкової гімнастики, фізкультурних занять і прогулянок. Організовує заходи по загартуванню дітей і бере участь в організації оздоровчих заходів. Веде щоденний облік дітей, відсутніх через хворобу, ізолює захворілих дітей. Крім того, медсестра готує дітей до лікарських оглядів і сама приймає участь у них, проводить зважування, антропометричні вимірювання дітей, складає та розкладає щоденне меню, стежить за якістю приготування їжі. Вона щодня проводить пробу готових страв і закладає її на зберігання у відповідності до вимог СЕС. Стежить за виконанням графіка отримання їжі групами та проводить щоденний обхід груп, перевіряючи організацію харчування в групах.

Під час вступу, кожна дитина повинна мати підписану лікарем медичну карту.

Щоранку після приходу дітей до групи медичною сестрою ведеться опитування і при необхідності огляд на предмет раннього виявлення симптомів захворювання.

Якщо у дитини з'являються перші ознаки захворювання (температура, блювота, висипання, діарея), батьки будуть негайно про це сповіщені і повинні будуть якнайшвидше забрати дитину з медичного ізолятора дитячого саду. Якщо з батьками неможливо зв'язатися за вказаними ними телефонами, ми зв'яжемося з швидкою допомогою.

Батьки і співробітники повинні своєчасно (день у день) інформувати медичну сестру чи адміністрацію дитячого садка про відсутність дитини, про причини і передбачувані терміни відсутності. Батьки інформуються про випадки інфекційних захворювань, травмах, накладених карантинах. Медичне обслуговування дітей здійснюється медсестрою

У дитячому садку проводиться планова вакцинація дітей. Для проведення цієї процедури ведеться огляд лікарем-педіатром, даються рекомендації про проведення вакцинації чи медичному відвід. За призначенням лікаря-педіатра медичною сестрою проводиться процедура вакцинації та видається інформація про це, а також необхідні вказівки батькам. За результатом вакцинації спостерігає медична сестра.

Медичний персонал поряд з адміністрацією несе відповідальності за здоров'я та фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм, режиму дня та забезпечення якості харчування.

У дитячому садку проводять всі необхідні заходи з профілактики та оздоровлення дітей.