НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ ПРОЦЕС

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється у відповідності до державної базової програми «Дитина».

Особлівістю роботи ДНЗ №15 є раннє виявлення здібностей та нахілів дітей, їх розвиток, створення умов для роботи груп за профілем та гуртків за інтересами.

Морально - духовний розвиток дошкільніків є одним із пріоритетних напрямків роботи всього дошкільного закладу. Для реалізації проблеми духовного розвитку дитини в дошкільному закладі функціонує програма духовно - морального виховання, яка реалізується в декількох напрямках: співробітніцтво із церквою, створення куточків православ'я в групах, створення православної бібліотеки для дітей і дорослих, організація роботи гуртка православного виховання, православний клуб для батьків, організація святкування православних свят, Діти з великим бажанням відвідують храми, люблять читати молитви, слухати розповіді.

Освітній процес у дошкільному закладі умовно розподіляється на три складові блоки: спеціально організоване навчання У формі зайнять різного типу, Спільна доросло - дитяча (Партнерська) діяльність, вільна Самостійна діяльність дітей. Заняття в дошкільному закладі організуються з урахуванням сучасних підходів.

Наші діти активні, веселі і саморозвинуті. Вони успішно опановують вміннями та навичками мови, найпростішої математики, знайомі з навколишньою природою. Самостійно розрізняють і називають види рослин, назви окремих рослин. Знайомі з властивостями води, повітря, грунту. З середовищем тварин і самими тваринами, класифікують тварин за місцем проживання. Називають частини тіла тварин. Виявляють актиний інтерес до художньої літератури. Уважно слухають художні твори, оцінюють поведінку персонажів. Люблять читати напам'ять вірші, потішки. Складають загадки по картинках. захоплюються мистецтвом. Називають геометричні фігури, володіють способами порівняння предметів за величиною, формою і кольором, складають описовий розповідь знайомих предметів, розрізняють голосні і приголосні звуки. Діти знають професії батьків, знайомі з народними і сімейними святами. З цікавістю спостерігають явища соціального життя. Орієнтуються в оточуючих предметах побуту, знають їх призначення. У молодшій групі діти грають у будівельно-конструктивні ігри, де вони відображають свої знання та враження про оточуючий світ.

Також у нас є музична зона, яка знайомить дітей із музичними інструментами та сприяє формуванню інтереса до музики. Враховуючи те, що усі діти люблять грати, у нас є багато цікавих іграшок (ляльки, машинки, літаки, різноманітні тварини, конструктори, кубіки).

Ще одним важливим фактором допомагає в розвитку є наявність необхідного спеціального обладнання, книжок, дошки для малювання, кросвордів, пазли, різні інтелектуальні ігри.

У 2013 р. в ДНЗ №15 булу придбано сучасну мультимедійну (інтерактивну) дошку. Це дало змогу дитячому садку "Сонечко" вийта на новий рівень навчально-виховного процесу. Зараз більша частина зайнять кожної вікової групи проводитися з використаних інформаційно-комунікативних технологій.

Ми приділяємо належну увагу спорту і фізичному вихованню, провидимо для наших діток спортивні ігри на повітрі та зарядку. Крім занять з дітьми, ми дуже любимо їх розважати, влаштовувати різні заходи, урочистості, святкові ранки, святкові концерти та творчі вечори.