НАШ ДИТЯЧИЙ САДОК

Дошкільний навчальний заклад № 15 ПАТ «ЯКХЗ»  було засновано у 1955 году.  Наш дитячий садок є самостійним структурним підрозділом у складі ПАТ «ЯКХЗ».

За період свого існування він виховав сотні дітей, провів багато заходів, постійно вдосконалюючи методику навчально-виховального процесу, створюючи найкращі умови для розвитку кожної дитини. Садок вже не одноразово нагоруджувався різними подяками, грамотами і дипломами. На сьогоднішній день дошкільний навчальний заклад №15 по праву вважається одним із кращих у нашому місті.

У закладі працює п'ять педагогічних працівніків, два працівники адміністратівного персоналу, чотири помічники вихователів, троє технічних працівників. Також зовнішнім сумісніком працює музичний керівник. Наш дитсадок загального типу, об'єднує три вікові групи, в якіх віховується шістдесят дітей. Працює заклад п'ять днів на тиждень, по 12 годин на день.

Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється у відповідності до державної базової програми «Дитина». Особлівістю роботи ДНЗ №15 є раннє виявлення здібностей та нахілів дітей, їх розвиток, створення умов для роботи груп за профілем та гуртків за інтересами. Морально - духовний розвиток дошкільніків є одним із пріоритетних напрямків роботи всього дошкільного закладу. Для реалізації проблеми духовного розвитку дитини в дошкільному закладі функціонує програма духовно - морального виховання, яка реалізується в декількох напрямках: співробітніцтво із церквою, створення куточків православ'я в групах, створення православної бібліотеки для дітей і дорослих, організація роботи гуртка православного виховання, православний клуб для батьків, організація святкування православних свят. Діти з великим бажанням відвідують храми, люблять читати молитви, слухати розповіді. Освітній процес у дошкільному закладі умовно розподіляється на три складові блоки: спеціально організоване навчання У формі зайнять різного типу, Спільна доросло - дитяча (Партнерська) діяльність, вільна Самостійна діяльність дітей. Заняття в дошкільному закладі організуються з урахуванням сучасних підходів. Особливого значення набуває ідея інтеграції вихователів дошкільного навчального закладу № 15, обізнаних щодо новітніх педагогічних технологій та методик.

Учасники освітнього процеса мают спеціальну фахову освіту, 98% вихователів та спеціалістів мают вищу освіту. Вихователі ДНЗ систематично відвідують методичні об'єднання, беруть активну участь в міськіх заходах, організовують виставки творчих робіт, розробляють власні методичні наробки.

2012 рік - вихователь Паращенко О.О. под керівніцтвом завідуючої Гончарової Ю.О., брала участь в міському конкурсі проектів за темою «Використання мультімедійного обладнання на заняттях із старшими дошкільниками», надалі стала лауреатом обласного конкурсу «Підготовка дітей 5-6річного віку до школи».

У 2013 р. в ДНЗ №15 булу придбано сучасну мультимедійну (інтерактивну) дошку. Це дало змогу дитячому садку "Сонечко" вийта на новий рівень навчально-виховного процесу. Зараз більша частина зайнять кожної вікової групи проводитися з використаних інформаційно-комунікативних технологій. Також суттєво змінилися форми роботи з батьками та педагогами. Найбільш ефективна є: Електронні консультації, вебінари, батьківські збори в режімі онлайн, створення сайту закладу та інше.

2013 р. вихователь Паращенко О.О. здобула Перемогу в заводському конкурсі «Ясиновці нового віку» в номінації «Раціоналізатор року» та в міському конкурсі «Макіївчанка року» - номінація «Серце віддаю дітям».

У 2014 р. завідуюча Гончарова Ю.О. прийомів доля в заводському конкурсі, та отримала звання «Кращий молодий керівник».